Telefon
WhatsApp
Diyarbakır'da 29 gül çeşidinin bulunduğu park halkın ilgi odağı oldu

Bağlar Belediyesi tarafından yürüyüş parkuru, spor alanları ve spor sahalarıyla takviye edilen Gül Parkı, birçok aktivitesiyle her yaştan insanın huzur bulduğu alan haline geldi.

Sabahın ilk ışıklarında vatandaşlar yaşam için spor yapıyor, gün içinde de gençler ve çocuklar basketbol, minyatür sahada futbol ve voleybol oynayarak eğlenceli zamanlar geçiriyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür eden vatandaşlar, parkın Diyarbakır'a çok yakıştığını söylediler.

Bağcılar Mahallesi’nde bulunan parkta sabahın ilk ışıklarından itibaren başlayan insan sirkülasyonu, gece saatlerine kadar devam ediyor. Yaşlılar, hastalar, aileler ve çocuklar gün boyu burayı tercih ederek enfes gül ve çiçek kokuları eşliğinde nefes alarak huzur buluyor, spor aktiviteleriyle yaşam boyu spor imkanlarından yararlanıyor.

“Her gün gül bahçesi içerisinden geçiyoruz”

Çocuğu ve annesiyle beraber gezintiye çıkan genç anne Meryem Çelik, "Evimizin burada olması bizim için büyük şans. Her gün gül bahçesinden geçiyoruz. Gerçekten insana huzur veriyor. Çok mutlu oluyoruz. Hem manzarası hem huzur veren kokular. Çiçek ve gül çeşitlerinin isimlerini bilmiyoruz. Biz hepsine gül diyoruz. Keşke bu bahçeler kentin her tarafında hayata geçirilse. Diyarbakır için çok güzel olur.” ifadelerini kullandı.

Kızıyla beraber video çekerek sosyal medyada bu güzel manzarayı paylaşan Mehmet Demir, "Burayı ilk defa gördüm, hayran kaldım. Büyüleyici bir manzarası var. Etkilenmemek mümkün değil. Belediyenin hizmeti çok güzel. Diyarbakır’ın her yerinde böyle güzel gül bahçeleri yapılsa, insanımız bundan yararlansa ne güzel olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Herkesin gelip bu güzellikleri görmesini tavsiye ediyorum. İşte Diyarbakır budur." dedi.

Her sabah okula gitmek için buradan geçtiğini belirten Mehmet, Ali ve Baran isimlerindeki üç genç arkadaş, "Çiçekler çıkmış, güller açmış. Ne kadar güzel bir manzara. İnsan bu kokuya bayılıyor vallahi. Okula böyle bir yerden gidip gelmek için bizim için çok güzel bir duygu. Herkes gelip burayı görsün.” ifadelerine yer verdi.

Parkın korunması için ekip görevlendirildi

Bazı vatandaşlar ise belediyenin bu hizmetinin korunmasın için uyarılarda bulunuyor. “İnsanımız maalesef gül kokusundan feyz alıp huzur bulmak yerine koparmayı tercih ediyor” diyen Ayşe Yaşar, bu tutumun çiçeklere ve parka zarar verdiğine dikkat çekerek tüm vatandaşları bilinçli davranmaya davet etti.

Bağlar Belediyesi, parktaki güllerin korunması ve parkın temiz tutulması için bir dizi önlem aldı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla parkta görevlendirilen personel, bir yandan mevsim koşullarına göre gül ve çiçek çeşitlerinin bakım ve yenilemesini yaparken, yürüyüş parkuru ve spor alanları da temiz tutuluyor. Görevliler, zarar vermeye çalışan vatandaşları uyararak bölgede ilk ve tek olan parkı korumaya çalışıyor.

Parkın bitişiğinde hayata geçirilen mini spor tesisinde ise gençler ve çocuklar basketboldan voleybola kadar değişik branşlarda spor yaparak zaman geçiriyor. (İLKHA) 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği