Telefon
WhatsApp
Bir hafta içerisinde 3 kez saldırıya uğrayan esnaf: Can güvenliğim yok

Merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi 869'uncu Sokakta esnaflık yapan Mehmet Sıddık Akdemir'in işyerine 27 Haziran Pazartesi günü akşamı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahla ateş açıldı. Saldırganın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinden yola çıkan polis, şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Şüpheli şahıs serbest bırakıldıktan 2 gün sonra bu kez Akdemir'in işyeri önündeki aracına ateş açıldı. Saldırganın tekrar gözaltına alındığını ve ancak savcılık tarafından yine serbest bırakıldığını belirten Akdemir, son saldırının ise kendisine yönelik yapıldığını ve artık can güvenliğinin kalmadığını ifade etti.

Son bir haftadır farklı gün ve saatlerde işyerinde silahlı saldırıya uğrayan Akdemir, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını istedi.

Akdemir, "Şu ana kadar herhangi bir kimseyle husumetim olmadı. Başımıza gelen olayların sebebini henüz öğrenmiş değiliz. 2 kez dükkanıma, bu sabah da şahsıma yönelik silahla ateş açıldı. İlk olarak geçtiğimiz hafta pazartesi günü saat 21.30 sıralarında dükkanıma saldırı oldu ve polisler şahsı yakaladı. 2 akşam sonra tekrarlanan saldırı sonrası şahsın yine yakalandığı ve savcılık tarafından serbest bırakıldığı söylendi. En son bugün saat 10.00 sıralarında şahsıma yönelik saldırı gerçekleşti." dedi.

"Can güveliğim yok"

Bugün sabah saatlerinde gerçekleşen saldırının ayrıntılarını aktaran Akdemir, "Bugün saat 10.00'da dükkanımı açtığım sırada bir şahıs 3 el ateş etti, 4'üncüsünde silahı tutukluluk yapmasıyla ben içeri koştum. Dışarı çıktığımda şahıs, olay yerinden koşarak uzaklaştı. Emniyete ilgili şikayetimizi oluşturduk ama ilgili makamların da bu olayla ilgilenmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Akdemir, "Bizler burada esnafız, çete değiliz. Yakalanan şahıs bırakılıyor. Acaba bu tek bir şahıs mıdır? Arkasında başkaları mı var? Gözdağı mı veriyorlar? Bizden bir istedikleri mi var? Bunun araştırılıp bulunması gerekir. Can güveliğim yok, adeta açık hedefteyiz. Kim olduğunu dahi bilmiyoruz. Adam yüzünü kapatıp sıkıyor." şeklinde konuştu.

Şüpheli şahsın 2 kez yakalanmasına rağmen serbest bırakılmasına tepki gösteren Akdemir, "Bu şahıs 2 kez yakalanmasına rağmen serbest bırakılmış. Son olaydan sonra da henüz yakalanmamış. Yani şimdi tekrar gelip saldırabilir. İlk iki saldırıda mala, 3'üncüsünde bana saldırı yapıldı. Gittikçe saldırının dozunu arttırıyor." diye belirtti. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği